2019 Gemici Takvim Modelleri Yayında
20 Eylül 2018
En Kolay Reklam Aracı: Promosyon Takvim
7 Mayıs 2019

Dergi Basımına Dair Aradığınız Her Şey Bu Yazıda

 Dergi:Günlük olmayan bazen haftalık veya 15 günlük genellikle ise aylık olarak basılan;sayfa boyutu,içindekiler,sayfa sayısı,düzen ve baskısı ile gazeteden tamamen ayrı bir süreli yayın türüdür.Genele bakıldığında insanların okumaktan daha çok zevk aldığı bilim,kültür,sanat,edebiyat,çocuk,eğlence,aktüalite gibi alanların ağırlıklı olduğu mecmuadır. Sadece bir alandaki konuları içeren dergiler olduğu gibi çeşitli konulara da aynı yayında yer veren dergilerde mevcuttur.

    Dergi basımı en az dergi içeriği kadar önemli bir konudur.İçerik ne kadar zengin ve etkileyici olursa olsun doğru basım yöntemi,görselleri uygulanmadığı sürece dergi dikkat çekiciliğini kaybedecektir.Dergi basımı incelik isteyen,basımında ve organizasyon şekli gazeteden farklılık gösteren özellikleri vardır.Kuşe kağıda basımı yapılabileceği gibi çeşitli milimetrelerden kartonlara da basım uygulanabilmektedir.Fiyatı da bu sebeple gazeteye göre belirgin farklılık gösterir.Parlak,birbirini takip eden kolay yırtılmayan sayfalar, canlı renkleriyle yüksek kalitede görseller,okunaklı dikkat çekici puntolarda yazılar tercih edilerek kişide okuma istediği uyandıran bir yayın gerçekleştirmek mümkündür.Sayfa boyutu gazeteye oranla daha küçük sayfa sayısı ise gazeteden fazladır.Elma Matbaa uyguladığı basım teknikleri ile kusursuz dergiler oluşturmaktadır.Dergi basımı çok daha fazla dikkat ve özen gerektiren bir teknik üretim olması dolayısıyla her matbaa da istenilen niteliklerde ürünler üretmek pekte mümkün olmamaktadır.Elma Matbaa gibi işinin ehli usta ellere isteklerinizi dile getirebilir,istediğiniz kalite de kusursuz ürünlerinize sahip olabilirsiniz. Reklam ürünü olarak da kullanabileceğiniz dergiler özellikle şirketler bünyesinde misyon ve vizyonunuzu net olarak yansıtan araçlar olarak kullanılabilir.Akılda kalıcı ve uzun süre saklanabilir özellikte oluşu da yine diğer bir tercih sebebidir.

  Uygun fiyat ve üstün kalitede dergi basımı yapan zamanında ve eksiksiz üretim sunan Elma Matbaa; diğer firmalardan farklı olarak size güven sunar ve işinizin emin ellerde olduğunu size dergi basımı sonunda kusursuz ürünüyle dile getirir. Pisayada onca işletme varken açık ara tercih ediliyor olması da buna bağlıdır. Dergi,broşür,kart,katalog kısaca basıma ve matbaaya dair her şey için buradayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir